Múzeumblog archívum

„Vörös Szikra” magnetofon: Az első magyar gyártású magnetofon

A Vörös Szikra magnetofon jelentős mérföldkő volt a magyar elektronikai ipar történetében. Az 1954-ben a székesfehérvári Vadásztölténygyár (később a Mechanikai Művek) által gyártott készülék az első magyar gyártású magnetofon volt, amely fontos szerepet játszott a háború utáni újjáépítés időszakában

Jánosi Marcell, a hangtechnika Rubik Ernője

Jánosi Marcell neve sokak számára ismerősen csenghet, különösen azok körében, akik érdeklődnek a technológia és az ipari innováció iránt. Jánosi, a magyar mérnök és feltaláló, a hazai magnógyártás egyik meghatározó alakja, valamint a mikroflopi, azaz a hajlékonylemez feltalálója. Élete és munkássága jelentős hatást gyakorolt a világ technológiai fejlődésére, és érdemes részletesebben megismerkedni vele.

Megnyitottunk….

Másfél évnyi szorgos és alapos munka után eljött a várva-várt hétvége és 2024. május 4-én és 5-én megtartottuk a megnyitónkat. Szombaton délelőtt a szakmai megnyitón azok vettek részt, akik a múzeum létrehozásában, szakmai anyagának karbantartásában és felépítésében vettek részt. Kezük munkája és önzetlen segítségük a nagy cél megvalósulását támogatta.

Videó a készülő múzeumról

Keszthelyen a munkálatok továbbra is folynak, és bár hatalmas munka van mögöttünk, de még sok a tennivaló. Az alábbi kis videón láthatjátok a jelenlegi állapotot.

Készül az új múzeum

Nagy Vilmos hagyatéka, az Orsósmagnó Múzeum nemsokára bemutatható lesz. Keszthely központjában egy kb. 200 m2-es, tágas, világos, felújított helységben lesznek kiállítva a Terényben megismert magnók.

Megújul terényi Orsósmagnó Múzeum

Örömmel jelentjük, hogy a terényi Orsósmagnó Múzeum a jövő évben megújul, és új helyszínen fog bemutatkozni. Nagy Vilmos öröksége, gyűjteménye, családi döntés alapján Keszthelyre kerül.